Gelmiş Geçmiş En iyi Filmler

Gelmiş Geçmiş En iyi Filmleri bu listede sıralayacağız.

1. Diriliş - The Revenant (2015)

80%

Gerçek olaylardan ilham alan REVENANT, bir adamın destansı hayatta kalma macerasını ve insan ruhunun olağanüstü gücünü yakalayan sürükleyici bir sinema deneyimidir. Keşfedilmemiş Amerikan vahşi doğasını keşfederken, efsanevi keşif araştırmacısı Hugh Glass (Leonardo DiCaprio) bir ayı tarafından acımasızca saldırıya uğradı ve kendi av timi üyeleri tarafından ölüme terk edildi. Hayatta kalma arayışı içinde Glass, düşünülemez bir kedere ve yandaş John Fitzgerald'ın (Tom Hardy) ihanetine katlanır. Sırf iradesine ve ailesine olan sevginin rehberliğinde, Glass, yaşamak ve kurtuluş bulmak için acımasız bir arayış içinde kısır bir kış gezmek zorunda.

2. Dunkirk (2017)

79%

26 Mayıs - 4 Haziran 1940 tarihleri arasında II. Dünya Savaşı sırasında, Alman ordusu tarafından Dunkirk sahillerinden ve plajlarından kesilmiş ve çevrelenmiş Belçika, İngiltere, Kanada ve Fransa'dan Müttefik askerlerin mucizevi bir şekilde tahliye edilmesinin öyküsü.

5. 12 Yıllık Esaret - 12 Years a Slave (2013)

81%

Sivil Savaş öncesi Birleşik Devletler’de, New York’tan özgür bir siyah adam olan Solomon Northup kaçırıldı ve köleliğe satıldı. Beklenmeyen nezaketlerin yanı sıra zulmü ile karşı karşıya kalan Solomon, yalnızca hayatta kalmak için değil, itibarını korumak için de mücadele eder. Unutulmaz odyssey'sinin onikinci yılında, Solomon’un Kanadalı bir avukatla buluşma şansı sonsuza dek hayatını değiştirecek.

6. Titanik - Titanic (1997)

78%

101 yaşındaki Rose DeWitt Bukater 84 yıl sonra Titanik'teki hayatının hikayesini anlatıyor. Genç bir gül, annesi ve nişanlısıyla gemiye biner. Bu arada Jack Dawson ve Fabrizio De Rossi gemide üçüncü sınıf biletleri kazanır. Rose, Titanic'in ayrılmasından tüm hikayesini 15 Nisan 1912'de - ilk ve son yolculuğunda - ölümüne kadar anlatıyor.

8. Yerdeki Yıldızlar - Taare Zameen Par (2007)

84%

Ishaan Awasthi, dünyasında kimsenin takdir edemediği harikalar ile dolu sekiz yaşında bir çocuk. Renkler, balıklar, köpekler ve uçurtmalar, ev ödevleri, işaretler ve düzenli olma gibi şeylerle daha fazla ilgilenen yetişkinler için önemli görünmüyor. Ishaan sınıfta hiçbir şeyi doğru göremez; Daha sonra hayatının sonsuza dek değiştiği yatılı okula gönderilir.

10. Yaralı Yüz - Scarface (1983)

82%

Küba hükümet yetkilisine suikast düzenlenmesi karşılığında yeşil kart aldıktan sonra Tony Montana, Miami'deki uyuşturucu ticareti hakkında bir iddiada bulundu. Yolunda duran herkesi ciddiyetle öldüren Tony, sonunda Miami'deki neredeyse tüm kokainleri kontrol ederek eyaletteki en büyük uyuşturucu lordu oldu. Ancak polisin artan baskısı, Kolombiya uyuşturucu kartelleriyle yapılan savaşlar ve kendi uyuşturucu kullanan paranoyası, nihai düşüşünün alevlerini yakmaya hizmet ediyor.

11. Amelie - Le Fabuleux Destin d'Amélie Poulain (2001)

83%

Küçük bir Paris kafesinde, sevimli ama acı çeken Amélie (Audrey Tautou) yanlışlıkla başkalarına yardım etmek için bir hediye keşfeder. Yakında Amelie günlerini bir çöpçatan, koruyucu melek ve çok yönlü daha iyi olarak geçiriyor. Ama yakışıklı bir yabancıya çarptığında, kendi aşk hikayesinin yıldızı olma cesaretini bulacak mı?

13. Kara Şövalye Yükseliyor - The Dark Knight Rises (2012)

84%

Bölge Savcısı Harvey Dent'in ölümünün ardından Batman, Dent'in suçlarını avukatın itibarını koruma sorumluluğunu üstlenir ve daha sonra Gotham Şehri Polis Departmanı tarafından avlanır. Sekiz yıl sonra, Batman Gotham'ın en iyilerini ezen yeni terörist lider gizemli Selina Kyle ve kötü niyetli Bane ile karşılaşır. Kara Şövalye, kendisini düşman kılan bir kenti korumak için yeniden canlanır.

16. Zincirsiz - Django Unchained (2012)

84%

İç Savaştan iki yıl önce Güney’de geçen Django Unchained, Jamie Foxx’i Django olarak görüyor, eski sahipleri ile acımasız tarihi onu Alman doğumlu ödül avcısı Dr. King Schultz (Christoph Waltz) ile yüz yüze indi. Schultz, katil Brittle kardeşlerin peşinde ve sadece Django onu ödülüne götürebilir. Hayati avcılık becerilerine önem veren Django, tek bir hedefe odaklanmış olmaya devam ediyor: uzun zaman önce köle ticaretinde kaybettiği karısı Broomhilda'yı (Kerry Washington) bulmak ve kurtarmak. Django ve Schultz'in araştırması nihayetinde onları meşhur bir tarla olan "Candyland" ın sahibi Calvin Candie'ye (Leonardo DiCaprio) götürüyor. Sahneyi sahte iddialar altında keşfeden Django ve Schultz, Candie'nin güvenilen ev kölesi Stephen'ın (Samuel L. Jackson) şüphesini uyandırıyor.

17. 3 Aptal - 3 Idiots (2009)

84%

'Ferris Bueller’ın Day Off' geleneğinde, canlandırıcı bir zihni ve altından bir kalbi olan asi bir şakacı hakkında bu canlandırıcı komedi geliyor. Rascal. Joker. Dreamer. Genius ... Asla 'Rancho' gibi bir üniversite öğrencisiyle tanışmadın. Hindistan'ın en prestijli üniversitesine geldiği andan itibaren, Rancho'nun tuhaf planları, kampüsü baş aşağı çeviriyor - iki yeni en iyi arkadaşının hayatı. Birlikte, okulun tedirgin ve kalpsiz dekanı 'Virüs' için hayatı sefil yaparlar. Fakat Rancho, dekanın seksi kızının dikkatini çektiğinde, Virus, '3 salak' ı bir kez ve herkes için salladı.

21. Cengiz'in Çocukları - Children of Genghis (2017)

85%

Kasabanın en iyi at yarışı antrenörü Bold, özel bir duyuru için evinde toplanan çok sayıda kişiye sahip. Bold, atları ve yetenekleri ile şehirdeki hiç kimsenin ondan daha iyi olmadığı konusunda övünmeye başlar. Bold, en değerli atı hakkında konuşmaya başlar, yine de binicisini bulamayan kahverengi at. Bunu duyduktan sonra kasaba halkı, Dambii'nin en büyük oğlu Dorj'u binici olmasını tavsiye ediyor. Bunu duyduktan sonra Boldoo, Dambii'nin oğlu Dorj'dan atının sürücüsü olmasını istemeye karar verir. Dambii, karısı Dolgor ve üç oğlu, Dorj (12 yaşında), Byambaa (8 yaşında) Nanzaa (4 yaşında), Moğolistan'ın engin kırsalında yaşıyor. Dambii'nin tüm oğullarının at için bir püf noktası var. Bold, Dambii'nin en büyük oğlunu işe alırken orta oğlu Byambaa binmek için seçilmediği için sinirlenir. Byambaa seçilmediği için sinirlendiğinde fırtınalar kopardı.

23. Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı - Avengers: Infinity War (2018)

85%

Yenilmezler ve müttefikleri dünyayı herhangi bir kahramanın idare edemeyeceği tehditlere karşı korumaya devam ettikçe, kozmik gölgelerden yeni bir tehlike ortaya çıktı: Thanos. Bir intergalaktik rezillik despotu, amacı altı Infinity Taşının tümünü, düşünülemez gücün eserleri toplamak ve onları bükülmüş iradesini tüm gerçekliğe sokmak için kullanmaktır. Yenilmezlerin uğruna savaştıkları her şey bu ana çıkmıştır - Dünya'nın ve varoluşun kaderi hiç bu kadar belirsiz olmamıştı.

25. Köstebek - The Departed (2006)

85%

Güney Boston'daki İrlanda Mafyasını devirmek için polis, sendikanın da aynı şekilde gerçekleştiğini fark etmeyerek, yeraltı dünyasına sızmaya kendi başlarına gönderiyor. Gizli bir polis mafya kralıyla iyilik yaparken, polis memurları arasında kariyer suçlusu yükselir. Ama her iki taraf da aralarında bir köstebek olduğunu keşfediyor.

28. Aslan Kral - The Lion King (1994)

85%

Genç bir aslan prens, babasını öldürdüğünü iddia eden zalim amcası tarafından gururundan atılır. Amca demir bir pençe ile yönetirken, prens Savannah'ın ötesinde büyür, bir felsefe ile yaşar: Geri kalan günleriniz için endişelenmeyin. Fakat geçmişi ona musallat olduğunda, genç prens kaderine karar vermelidir: Bir serseri kalacak mı veya şeytanlarıyla yüzleşecek ve olması gereken şey olacak mı?

31. Senna (2010)

85%

Senna'nın dikkat çekici hikayesi, fiziksel ve ruhsal başarılarını pistte ve kapalı olarak gösteren, mükemmellik arayışı ve o zamandan beri elde ettiği efsanevi durum, yarış efsanesinin yıllarını F1 sürücüsü olarak kapsayan bir belgesel özelliği olan Senna'nın konusudur, 1984'teki açılış sezonundan on yıl sonra zamansız ölümüne kadar.

32. Funhouse (2020)

85%

Dünyanın dört bir yanından 8 ünlü bir çevrimiçi gerçeklik şovunda yarışmaya davet edildiğinde, kısa süre sonra hayatları boyunca oynadıklarını fark ediyorlar, çünkü oylananlar korkunç sonuçlara maruz kalıyorlar, tüm dünyaya canlı yayın yapıyorlar.

37. İnsan - Human (2015)

87%

Birinci şahıs hikayeleri ve seçkin havadan görüntüleri birleştiren HUMAN, eşsiz bir belgeseldir. Bu hassas deneyim, bugün bir topluluk olarak, aynı zamanda ve en önemlisi bir birey olarak bulunduğumuz bir iç gözlemdir. Savaşlar, eşitsizlikler, ayrımcılık yoluyla, İNSAN, insanlık koşullarımızın gerçekliği ve çeşitliliği ile yüzleşir. Bu karanlık tarafın ötesinde, ifadeler empati ve yapabileceğimiz dayanışmaları göstermektedir. Tüm bu çelişkiler bizimdir ve İNSAN bugün insanlara ve gezegene vermek istediğimiz geleceği yansıtmamıza yol açar. İki yıl boyunca 60 ülkede çekilen HUMAN, Yann Arthus-Bertrand tarafından, bugünün İnsanlığının bir portresini çiziyor.

39. Tanrıkent - Cidade de Deus (2002)

86%

Cidade de Deus 1960'larda başlayan ve 1980'lerin başında Rio de Janeiro'nun en tehlikeli yerlerinden biri haline gelen gecekondu mahallesi. Bu yerin hikayesini anlatmak için film, hepsi anlatıcı Buscapé'nin bakış açısıyla görülen çeşitli karakterlerin hayatını anlatıyor. Buscapé çok şiddetli bir ortamda yetiştirildi. Tüm ihtimallerin ona karşı olduğu hissine rağmen, hayatın diğer gözlerle görülebildiğini öğrenir ...

41. 1917 (2019)

88%

Birinci Dünya Savaşı'nın zirvesinde, iki genç İngiliz askeri, Schofield ve Blake'e görünüşte imkansız bir görev verildi. Zamana karşı bir yarışta, düşman bölgesini geçmeli ve yüzlerce askere ölümcül bir saldırıyı durduracak bir mesaj vermeliler - Blake'in aralarında kendi kardeşi.

43. Matrix - The Matrix (1999)

88%

İki türlü gerçeklik vardır: biri yaşanan, öteki yaşamın ötesinde olan. Bunlardan biri rüya, öteki de Matrix'dir. Neo, umutsuz bir çaba ile Matrix hakkındaki gerçeği araştırıyor. Tam olarak kavrayamadığı şeylerin yaşamını kontrol ettiğini biliyor.Matrix Nedir? Neo, efsaneler aracılığı ile tanıdığı ve son derece tehlikeli bir adam olan Morpheus'un gerçeği bildiğine inanmaktadır.Bir gece Neo, kendisini başka bir dünyaya götürebilecek güzel yabancı Trinity ile tanışır. Bu kızın götüreceği dünyada, Morpheus'u bulacak ve Matrix hakkında bir şeyler öğrenecektir.

45. Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği - The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)

88%

Genç hobbit Frodo Baggins, Bilbo amcasından gizemli bir yüzüğü miras aldıktan sonra, kötü yaratıcısının eline düşmesini engellemek için evini terk etmek zorundadır. Yol boyunca, yüzük taşıyıcıyı korumak ve yüzüğün son varış yerine ulaştığından emin olmak için bir grup kuruldu

Ramazan Şahin
Ramazan Şahin
6 ay önce

Esaretin bedeli olmasa olmaz listede vede son samuray tabi örnekler dahada çok olabilir

whatever
whatever
8 ay önce

Diğer koleksiyonlarda da aynı filmleri görünce acaba dedim aynı koleksiyona mı giriyorum ama sadece 1-2 film değişmiş. Geri kalan filmleri bayağı sevmiş olmalısınız.

Henry Morgan
Henry MorganYönetici
8 ay önce

Koleksiyonlarımız test amaçlı oluşturulduğu için tekrar eden içerikler olmuş olabilir. Kendi koleksiyonlarınız oluşturabilmeniz mümkün; Koleksiyonlar > Yeni koleksiyon oluştur seçeneği ile kendi koleksiyonlarınız oluşturabilirsiniz.